X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

LİNUX WEB HOSTİNG

Linux Web hosting, Linux işletim sisteminin alt yapısını kullanarak kurulmuş bir web sitesi barındırma aracı olarak tanımlanabilir. Hosting hizmeti veren firmalar aracılığı ile kullanıcılarına web sitesi barındırmaları için sunulmuş, hem hızlı hem de daha düşük maliyete sahip bir hizmettir. Ayrıca Linux hosting birçok yönden farklı avantajlar da barındırmaktadır. 

Linux Hosting’in Öne Çıkan Temel Özellikleri Nelerdir?

Linux Web Hosting’in en belirgin özelliği açık kaynak kodlu bir sistem olmasıdır. Linux hosting, PHP desteği de sunmaktadır bu sebeple; Joomla, Drupal ve özellikle WordPress gibi içerik yönetim sistemlerini oldukça iyi bir performans ile birlikte çalıştırmaktadır. Aynı zamanda; MySQL, Javascript, Java, Flash, Oracle, Postgre SQL, Informix, Solid, FilePro ile de kuvvetli bir şekilde iletişim kurulabilmesini sağlar. Bu açık kaynak kod sistemi oldukça fazla geliştiricinin Linux hosting tercih etmesine sebep olur. Diğer bir taraftan; dışarıdan gelen kötü niyetli saldırılara karşı Linux sistemi çok güçlü bir savunma alt yapısı barındırmaktadır. Bahsedilen tüm temel özelliklerinin yanında; uptime oranı da gayet yüksektir. 

 

NEDEN LINUX WEB HOSTİNG

Linux Web hosting ya da Windows Hosting arasında tercih yapmak kimi zaman oldukça zor olabilir. Fakat karar verirken ihtiyaçlarımızı iyi belirleyebilirsek sonuca daha kolay ulaşabiliriz.  Kararınızı belirlerken aşağıdaki temel konulardan faydalanabilirsiniz:

Linux Hosting Hangi İşletim Sistemi?

  • Kullanım Amaçlarınız Nedir?
  • İhtiyacınız Olacak Araçlar ve Kontrol Panelleri Nelerden oluşmaktadırlar?

Hangi İşletim Sistemi?

Linux ya da Windows arasında tercih yaparken, kullanmayıdüşündüğünüz işletim sistemi ve programlama dilinin sizin projenize uygun olup olmama durumlarını göz önünde bulundurarak karar vermelisiniz. 

Kullanım Amacınız Nedir?

Karar verirken, oluşturacağınız projeyi ne çeşit amaçlarla kullanmak istediğinizi göz önünde bulundurmalısınız.

İhtiyacınız Olan Araçlar ve Kontrol Panelleri Neler?

Kullanmak istediğiniz araçları yaratmayı düşündüğünüz projeye en uygun şekilde seçmeniz gerekmektedir. Linux Hosting ile birlikte kullanıcılarına sunulan C Panel çok basit ve pratik bir yönetim imkanı sunar. Birçok uygulama içerisinde oldukça hızlı ve etkin bir kullanım sağlamanıza imkan verir.

Linux, MySQL PHP gibi uygulamaların kullanımında fazlasıyla pratiktir. Daha çok kullanılmasının ve popüler olmasının pek çok nedeni olsa da temelde maliyetinin düşük olması ve webmasterlar için farklı ve kolay kullanım sahip araçlar ile sunması olduğu da söylenebilir.

Mail yönetim sistemi de oldukça kolaydır. Aynı zamanda uygulamaların profesyonel herhangi bir destek alınmadan da yönetiliyor olması da tercih edilmesinde önemli bir etkendir. Linux hosting ile Wordpress gibi araçların kullanım kolaylığı ve amatörlerin dahi kendi web sitelerini kurabilmesi açısından da önem arz etmektedir.

Özel olarak Windows hosting kullanımı gerektirecek bir web siteniz yok ise Linux hosting aracılığıyla daha az maliyetle çok daha fazla işlem gerçekleştirme şansınız olacaktır.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(509 defa görüntülendi. / 34 kişi faydalı buldu.)
Ref
Ref2
Ref3
Ref4
Ref5
ugnhosting
ALAN ADI
HOSTING
SUNUCU
Önemli Bilgiler
Top