X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Vds Sunucu Kirala

VDS sunucu kirala işlemi, kullanıcıların sunucu gereksinimlerini karşılamak adına gerçekleştirilmekte ve kullanıcılara ekonomik çözümler sunmaktadır. Genel olarak şirketler, özel amaçlar doğrultusunda kullanmak üzere işletim sistemlerine ve yüksek performanslı donanımlara sahip olmak durumundadır. Bu amaçla kullanılan bilgisayarlara sunucu adı verilmektedir ve çeşitli amaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır. Bu noktada fiziksel olarak var olan bir sunucu kurmak yüksek bütçe gerektirmektedir. Bu yüksek maliyetin önüne geçmek için de VDS server kiralama faaliyetleri yürütülmektedir.

 

VDS, yazılımsal ve donanımsal bakımdan sistem kaynaklarının kullanıcıya ait bir özel sunucu hizmetidir. Açılımı; virtual dedicated server olan VDS sunucu, özel bulut sunucu veya sanal adanmış sunucu olarak da adlandırmaktadır. VDS sunucuda gerçek olan fiziksel bir sunucu, donanımsal olarak sanallaştırılarak bölünmektedir ve kullanıcıların kullanımına sunulmaktadır. Gerçek fiziksel bir sunucuya göre daha ekonomik olduğu için VDS kiralama işlemleri yapılmaktadır. Kullanıcılar VDS server aracılığıyla ihtiyaç duydukları işletim sistemlerini yapılandırabilmektedir. Böylelikle kullanıcılar yönetici yetkisi alabilmekte ve yazılım kurulumu ile güncelleme gibi işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir.

VDS Sunucu Kiralama Avantajları

Şirket ve firmaların operasyonel faaliyetlerinde sorunsuz bir şekilde etkili olabilmeleri için VDS sunucu ihtiyacı vardır. VDS sunucu kirala işlemiyle şirketler, kullandıkları işletim sistemiyle uyumlu sunucuları tercih edebilmektedir. VDS server kiralama ile kullanılacak olan işletim sistemi Linux tabanlı da olabiliyor. Dolayısı ile şirketler, kendi alt yapılarına uygun olan özel bulut sunucuları kullanma avantajına sahip olabiliyor.

 

VDS server kiralama yapma avantajlarından biri de donanım özelliklerinde karşımıza çıkıyor. VDS sunucular kullanıcılarına donanım açısından da oldukça pratiklik sunuyor. Kullanılacak olan işlemcinin yapısı, RAM seçeneği, depolama kapasitesi ve benzeri gibi donanım özellikleri, VDS sunucu fiyatları durumuna göre değişkenlik gösteriyor. Bu noktada, söz konusu şirketin gereksinim duyduğu depolama hacmini, ağ trafiğini ve iş yüklerini göz önünde bulundurması gerekiyor. Dolayısı ile VDS sunucu satın al işlemleri, şirketin bu özellikleri doğrultusunda gerçekleştirilmek zorunda oluyor. Aksi durumda, yetersiz VDS sunucu kirala işleminde çeşitli sorunların yaşanması kaçınılmaz oluyor.

 

VDS server kirala işleminin bir diğer avantajı da güvenlik konusunda kendisini gösteriyor. Satın alınan VDS sunucular sayesinde müşterilere her günün 24 saati kesintisiz olarak hizmet veriliyor ve VDS kiralama yapan firmalar, güvenliği sağlamak amacıyla gerçekleşebilecek tüm saldırıları hem donanımsal hem de yazılımsal olarak engelliyor. Dolayısı ile en iyi VDS sunucu kullanmak, güvenlik önlemleri için de gerekli oluyor.

VDS Sunucu Kiralama Fiyatı

Ups vds sunucu kirala işlemi, tercih edilecek olan kaynakların az ya da fazla olması durumuna göre fiyatlandırılmaktadır. VDS sunucu kirala ile şirketler, uygun maliyetlerle VDS altyapılarını güçlendirebilmektedir. Fiziksel sunucuların maliyetinin yüksek olmasıyla birlikte, fiziksel sunucularda meydana gelebilecek olan sistem arızalarının onarımı da yüksek maliyetlere sebep olduğu için donanım garantisi olan VDS sunucular her zaman için düşük maliyet avantajı sağlamaktadır. Bu sebeple VDS en ucuz sunucu fiyatlarıyla her koşulda daha fazla ekonomiklik sunmaktadır.

 

Windows ups sunucu ve VDS sunucu hizmeti veren firmalar, şirketlerin gereksinim duyduğu ve talep ettiği özellikler kapsamında fiyatlandırma yapmaktadır. VDS sunucu satın alımıyla şirketler, donanım garantisi ile birlikte yedekleme şansına da sahip olabiliyor. Böylelikle veri kaybı yaşanmasının da önüne geçme fırsatı elde ediliyor.

 

VDS sunucu kirala işlemiyle operasyonel faaliyette bulunan şirketler, VDS oyun sunucuları kullanan şirketler fiziksel sunucuların beraberinde getirdiği iş yükünden de kurtulmaktadır. Dolayısı ile hem iş yükü anlamında, hem de maliyet anlamında VDS sunucu kiralama en iyi çözüm olmaktadır.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(414 defa görüntülendi. / 34 kişi faydalı buldu.)
Ref
Ref2
Ref3
Ref4
Ref5
ugnhosting
ALAN ADI
HOSTING
SUNUCU
Önemli Bilgiler
Top