X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Web Hosting Fiyatları

Web hosting fiyatları incelemesi yaparken en çok sağlanan limitlere gereken ihtiyacınıza dikkat etmek gerekecektir. Kurumlara ve bireylere yönelik ayrı ayrı hazırlanmış paketler ile ihtiyacınız kadarını alıp ödeme yapmanız önerilmektedir. İhtiyaçlara ve bütçelere uygun farklı paketler bulunmaktadır ve uygun olanı alma şansınız daha yüksektir.

Web hosting, web sitelerinin barındırılması için bir sunucu kullanma işlemidir. Özetle hosting, internet sitesi barındırma hizmetidir. Birçok web hosting çeşitleri bulunmaktadır. Web sitesi de ilerleyen zamanda ne kadar popüler olursa etkili çalışabilmesi adına bir o kadar fazla kaynağa ihtiyaç duyacaktır.

WEB HOSTING ÇEŞİTLERİ

Web hosting fiyatları farklı hosting hizmetlerine göre de değişkenlik göstermektedir.

5 çeşit internet sitenizle ilgili hosting hizmeti verilmektedir:

  • Paylaşımlı Hosting
  • Kiralık Sunucu
  • VPS
  • Bulut Hosting (Yeni)
  • WordPressHosting(Yeni)

Ortalama internet siteleri için paylaşımlı hosting tercih edilmesi önerilmektedir. Ekonomiktir ve ihtiyaçların karşılanması için yeterli olacaktır. En çok tercih edilen de paylaşımlı hostingtir. Geri kalan hosting türleri daha kapsamlı, kurumsal ve profesyonel sitelere hizmet etmektedir.

WEB HOSTING SEÇİMİ

Web hosting fiyatları,hizmeti almak istediğimizde seçimlere etki etmektedir. Ancak yanlış bir seçim, e-ticaret sitenize zarar verebilir. Dikkat edilmediği takdirde bazı sorunlar ile karşılaşılması da muhtemeldir. Bunların arasında:

  • Gelir Kaybı: Web hosting hizmeti alınan firmanın sunucularında sürekli sorun oluyorsa sistem yavaşlayacak ve site olumsuzluklardan etkilenecektir. Sonucunda e-ticaret sitesi çalışmamaya başlayacaktır. Bu da tüketicilerin siteye girip satın alma işlemi yapamayacaklardır.
  • SEO Sıralaması: Sitenin sürekli olarak çökmesi sonucunda SEO sıralamasının düşmesine neden olacaktır. Sayfa değer düşecek ve alt sıralarda görünmesine sebep olacaktır.
  • Güvenlik Problemi: En önemli konulardan biridir. Hosting firmasının herhangi bir saldırı için önceden bunlara karşı önlem almış olmaları gereklidir. Hosting firmasına bir saldırı olduğunda e-ticaret sitesi de etkilenecektir. Ayrıca bilgilerinizin güvenliği de açığa çıkartılmış olacaktır. Bu hem firmayı hem de müşterileri fazlasıyla olumsuz etkileyecektir.
  • Site Yükleme Hızının Yavaşlaması: Kaliteli bir hosting kullanıldığında e-ticaret yüklenme hızı da yüksek olacaktır. Ancak yavaş olursa tüketicilerin gözünde olumsuz bir durum oluşturacaktır. Site yüklenmeleri konusunda çok fazla sabır gösterilmemektedir ve e-ticaret sitelerinin yavaş açılması tercih etmemelerinin en büyük nedeni olacaktır. Sitelerin yavaş açılması gelir kaybına neden olacaktır.
  • Site Yedeklerinin Alınması: Site yedeklerinin alınması gerekmektedir. Ancak tam tersi durumda veri kaybı yaşanacaktır. Düzenli bir şekilde site verilerinin yedeklenmesi olumsuz bir durum karşısında veri kaybının yaşanmamasını sağlamaktadır. Web hosting hizmeti alırken ilk olarak site yedeklerinin nasıl ve ne sıklıkta alındığını sormak oldukça önemlidir. Site yedeklerinin alınmaması gibi bir durum söz konusu olduğunda beklenmedik bir anda saldırılar nedeniyle olumsuz sonuçlar yaşanabilir ve yatırımlarınıza yönelik kayıplar yaşanabilir.

Web hosting fiyatları araştırması yapılırken yukarıda belirtilmiş olan konulara özellikle dikkat edilmesi önerilmektedir.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(442 defa görüntülendi. / 30 kişi faydalı buldu.)
Ref
Ref2
Ref3
Ref4
Ref5
ugnhosting
ALAN ADI
HOSTING
SUNUCU
Önemli Bilgiler
Top