X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Windows Web Hosting

Windows Web Hosting sunucunun işletim siteminin Windows olduğu sunucularda bulunan bir barınma alanıdır.

Çeşitli programlama dilleri ile birlikte problemsiz bir şekilde çalışan bir web hosting çeşididir. Web sitesi kurulurken seçilen web hosting sağlayıcısı sitenin performansını da oldukça fazla etkileyecektir.  Windows web hosting asp, net, mssql, php, mysql ve html’yi çalıştırmaktadır. ASP, NET ve MSSQL uygulamaları için özellikle Windows Web Hosting hizmeti alınmalıdır.

PHP çalıştırma özelliği de barındıran Windows hostingler, ASP tabanlı siteleri stabil ve problemsiz bir şekilde çalıştırabilmektedir. PHP tabanlı olan bir internet sitesine sahipseniz,  bu hosting türünü sizlere tavsiye etmiyoruz. Bunun sebebi ise; PHP tabanlı sistemlerde  izinlerdeki karmaşık durumlar sebebiyle Windows hostingler üzerinde sorunlar çıkartmaktadır.

HOSTİNG NE AMAÇLA KULLANILIR?

 

Windows Web Hosting, en basit tanıtımı ile internet üzerinde web sitenizi yayınlayabilmek ve erişilebilir biçimde olmasını sağlamak için web hosting hizmeti edinmeniz öncelikli olan durumdur.

Örneğin, kendinize ait bir blog sayfası kullanarak deneyimlerinizi ve tecrübelerinizi diğer insanlar ile paylaşmak istiyorsanız ya da üretim yaptığınız bir ürünün internet sitesi üzerinden satış yapmak istiyorsanız veya diğer kişilerin buluşarak deneyim ve tecrübelerini paylaştığı, sosyalleştiği bir forum yaratma düşünceniz bulunmaktaysa bu tarz bütün projeler için bir hosting hizmetine ihtiyacınız olduğu anlamına gelmektedir.

Sahip olduğunuz bu hizmetin çok fazladeğişik özellikleri bulunmaktadır. Hem sayfalarınızın hızlı bir biçimde olması hem de sayfalarınıza yapılacak olası ihtimalde saldırıların ve içerik kayıpları gibi ihtimallerinin önüne geçebilecek güvenlik yazılımlarını barındırması, bunun yanında dünyanın her noktasından erişilebilir olmak için internet sunucularının en kaliteli veri noktaları üzerlerinden hizmet sağlıyor olması, internet sayfalarınızda oluşabilecek veri kayıpları ihtimallerine karşı belli aralıklar halinde ilgili tüm verilerinizin yedeklenmesi hosting hizmetinin imkan ve kalite durumunu da belirleyen temel nitelikteki özelliklerin içerisindedir diyebiliriz.

NEDEN WİNDOWS HOSTİNG?

 

Windows Web Hosting, özellikle ASP ve .NET web projelerinde kullanıma uygundur. Yeni bir internet sitesi için .net teknolojileri ya da asp.net ile oluşturulan Windows web hosting paketleri tercih edilmelidir.

SP ve .NET şeklinde Microsoft Windows altyapısı içerisinde çalışmakta olan web yazılım dilleri ile birlikte oluşturulan web projelerinin iyi bir performans sunabilmesi için özel olarak tasarımı sağlanmış windows sunucularda sunulan hosting hizmetidir.

Windows Hosting paketleri özelliklerine göre farklı fiyatlarda karşımıza çıkmaktadır. Burada önemli olan sitenizin içeriğine ve müşteri kitlenize göre en iyisi olacak seçeneği belirlemeniz oalcaktır. En iyi fiyat ve performansa sahip Windows hosting satın alabilmek için yayınlamayı düşündüğünüz web sitelerinin genel özelliklerine ve bileşenlerine en uygun olacak hosting paketini satın almanız gerekecektir. Windows hosting paketi satın almak, hangi tabanda bir internet sitesi kullanmak isteyeceğinize göre karar verilmesi gereken bir durumdur.

 

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(421 defa görüntülendi. / 34 kişi faydalı buldu.)
Ref
Ref2
Ref3
Ref4
Ref5
ugnhosting
ALAN ADI
HOSTING
SUNUCU
Önemli Bilgiler
Top